Geen nieuwe windturbines in Brielle
Na massale protesten heeft de gemeenteraad van Voorne aan Zee besloten dat er geen nieuwe windturbines komen.
De mega-windturbines zouden worden gebouwd in Brielle, maar zijn nu van tafel. Dat volgt op hevig verzet vanuit de bevolking, schrijft het AD. Na 3500 protesthandtekeningen waren er 85 bezwaren ingediend.
Voor de voorstanders in de raad, GroenLinks/PvdA en lokale partij IBV, waren de druiven zuur. Een woordvoerder van IBV zei tegen de krant dat de turbines er hoe dan ook toch zullen komen.
meer nieuws
“Jongeren betrekken bij het klimaatrealisme”
Tijdens de recente Heartland-conferentie vond er een speciale sessie plaats met de titel Bringing youth into the climate realist fold. Hoe gaan jongere generaties om met klimaatkwesties en hoe geven ze vorm aan het toekomstige debat? Twee interessante sprekers waren Lucy Biggers, die vroeger met Greta Thunberg omging, en Chris Martz, die wel de ‘Anti-Greta Thunberg’ wordt genoemd.
“Nederlandse ingenieur ontmaskert alarmisme rond zeespiegelstijging”
Ingenieur Evert Jesse concludeert dat satellietmetingen van de hoogte van de zeespiegel een structurele afwijking bevatten. Dat zou betekenen dat de zeespiegelstijging minder snel verloopt dan wordt gesteld. Hij lichtte dit onlangs toe bij LightHouse TV.
Guus Berkhout: “Energiebeleid van overheid moet fundamenteel anders”
Ons land heeft dringend een professioneel energieplan nodig. Het is overduidelijk dat we voortaan verreweg de meeste energie-investeringen moeten stoppen in kerncentrales, betoogt prof. Guus Berkhout, erepresident van Clintel.






