Spanning rond turbines Voorne aan Zee
In Voorne aan Zee is grote onrust ontstaan over de mogelijke plaatsing van mega-windturbines.
In Voorne aan Zee is grote onrust ontstaan over de mogelijke plaatsing van mega-windturbines.
Dat schrijft het Briels Nieuwsblad.
‘Overal in Nederland, niet in het minst op Voorne-Putten, maken mensen zich zorgen over de gevolgen van de plaatsing van windmolens. In de gemeente Nissewaard heerst grote onvrede, maar ook in Voorne aan Zee is er reeds geruime tijd spanning merkbaar.’
‘De onvrede is er niet alleen onder omwonenden, ook in de gemeentelijke politiek en de Kamer is er discussie en commotie.’
meer nieuws
Horrorscenario dreigt voor energiearm Nederland
Onze politici blijven volharden in het negeren van de wetenschap. De sombere klimaatscenario’s van de VN kloppen niet, maar het klimaatbeleid blijft ongewijzigd. Stijgende energieprijzen leiden tot inflatie en economische stilstand. Al met al stof voor een horrorscenario, stelt Guus Berkhout, erepresident van Clintel.
Roger Pielke Jr.: “De correctie kwam veel te laat”
Nu het extreme klimaatscenario RCP 8.5 eindelijk is losgelaten, is het debat aanzienlijk verschoven, aldus Roger Pielke Jr. De Amerikaanse onderzoeker gaf onlangs een interview aan de Global Warming Policy Foundation.
De macht van het goede verhaal
Het aardbevingsdossier in Groningen is volledig ontspoord, bleek onlangs uit een artikel van Jesse Frederik in De Correspondent. Een verhaal over de rol van emoties, media, politiek en wetenschap, met lessen voor het klimaatdebat.






