Bestel nu het feelgood-boek van het jaar
CO2 is eerder een zegen dan een ramp.
Wetenschapper Gregory Wrightstone legt in Een welkome opwarming uit dat de aarde door CO₂ vergroent en daardoor ook de landbouwopbrengsten steeds beter worden. Mede daarom verwelkomt hij een beperkte opwarming en een toename van CO₂ in de atmosfeer. Bestel dit feelgood-boek van het jaar nu in de Clintel-webshop.
meer nieuws
Judith Curry roept klimaatoverwinning uit; Climate Etc. stopt
Volgens de vooraanstaande klimaatrealiste Judith Curry heeft de klimaatkwestie haar politieke relevantie verloren. Dat is de belangrijkste reden waarom ze stopt met haar succesvolle blog Climate Etc.
De strijd tegen LCOE: wind- en zonne-energie zijn NOOIT de goedkoopste energiebronnen geweest
Veel organisaties erkennen inmiddels dat het opwekken van elektriciteit niet hetzelfde is als het opzetten van een betaalbaar en betrouwbaar elektriciteitsnet. Isaac Orr en Mitch Rolling leggen uit dat dit een erkenning is dat wind- en zonne-energie nooit de goedkoopste energiebronnen zijn geweest — de verborgen kosten werden simpelweg genegeerd door gebruik te maken van de zogenoemde LCOE-maatstaf.
Een goed artikel over de AMOC, net op tijd voor El Niño
El Niño komt eraan, de temperaturen zullen omhoogschieten, en de berichten over de AMOC (Golfstroom) die bijna gaat instorten, zullen ook omhoogschieten, zegt Charles Rotter. Maar zelfs Science concludeerde onlangs dat deze “vitale circulatie in de Atlantische Oceaan de klimaatopwarming wellicht beter weerstaat dan gevreesd”.






