Marcel Crok: unfaire aanval op relativerende zeespiegelstudie

Een nieuwe studie toonde met name aan dat er geen versnelling van de zeespiegelstijging plaatsvindt, maar deze conclusie wordt niet zomaar geaccepteerd door de gevestigde wetenschappelijke orde.

Ongehoord Nederland op YouTube

Peter Baeten
Datum: 8 november 2025

DEEL:

Een nieuwe spraakmakende studie liet een paar maanden geleden zien dat de gestage stijging van oceanen een eeuwenoud proces is, en geen op hol geslagen crisis die wordt veroorzaakt door de moderne uitstoot van koolstofdioxide. De studie van Hessel Voortman en Rob de Vos toonde met name aan dat er geen versnelling van de zeespiegelstijging plaatsvindt (zie ook hier). Maar deze conclusie wordt niet zomaar geaccepteerd door de gevestigde wetenschappelijke orde. In bovenstaand fragment van Ongehoord Nieuws een analyse, met onder meer Marcel Crok, van de tegendraadse studie en van de ongenuanceerde tegenkrachten die in zo’n geval los kunnen komen in de wetenschap. Dit gebeurt volgens Crok steeds vaker.

DEEL DIT ARTIKEL:

Climate Intelligence Clintel

meer nieuws

OESO en ‘Brussel’ manen De Nederlandsche Bank: kies ‘klimaatwinnaars’

Het nieuwe rapport van de OESO voor De Nederlandsche Bank over klimaatregelgeving draagt overduidelijk de stempel van Brussel, aldus Tilak Doshi. De OESO (OECD) riskeert hiermee wel de woede van de VS door initiatieven op het gebied van groene financiering gewoon door te zetten.

“Mediaan realistische opwarmingscenario’s: 2,1 °C”

In 2022 stelde Roger Pielke Jr. vast dat realistische scenario’s de opwarming in 2100 (t.o.v. 1850-1900) allemaal tussen 2 °C en 3 °C schatten (mediaan 2,2 °C). In dit artikel werkt hij deze analyse grondig bij: de conclusie uit 2022 blijft overeind en het bewijs daarvoor is sterker geworden. De mediaan is gedaald tot 2,1 °C opwarming.

By |2025-11-08T12:29:26+01:008 november 2025|Reacties uitgeschakeld voor Marcel Crok: unfaire aanval op relativerende zeespiegelstudie
Go to Top