Rotterdam drukt mega-windturbine door
Regels zijn er om je aan te houden. Behalve natuurlijk wanneer je als gemeente ergens een mega-windturbine wilt neerzetten.
Raar verhaal uit Hoek van Holland. Het bedrijf Mares Vastgoed dacht dat het goed zat. Meer dan vijftig mensen aan het werk, op een totaal oppervlak van ruim 1.500 vierkante meter.
Dat laatste aantal is belangrijk, het betekent dat nieuwe mega-windturbines op een grotere afstand moeten worden gezet dan de voorziene 45 meter.
De gemeente Rotterdam huurde een onafhankelijk bureau in dat het oppervlakte nog eens namat, en uitkwam op… 1.499,55 vierkante meter. Weg bezwaren, kom er maar in met je turbines.
Alleen laat Mares Vastgoed het er niet bij zitten. Het huurde zelf een bureau in en dat kwam boven de grens van 1.500 meter uit. Daarmee en met nog een handvol argumenten, plus de dreiging van een miljoenenclaim door omliggende bedrijven, hoopt het de gemeente Rotterdam op andere gedachten te krijgen.
meer nieuws
Energie-realisme van VS werpt zijn vruchten af in Iran-crisis
Het schrille contrast tussen de veerkracht van Amerika en de ineenstorting van Europa is een blijvende les. De nationale veiligheid mag niet afhankelijk zijn van de grillen van het weer of van de goedkeuring van klimaatactivisten in Europese hoofdsteden.
Baanbrekend nieuw artikel legt fundamentele tekortkomingen bloot in metingen warmte-inhoud oceanen
Een internationaal team van wetenschappers heeft aangetoond dat de belangrijkste maatstaf voor de opwarming van de aarde van het IPCC wetenschappelijk ‘niet-valide’ is.
Clintel-president Václav Klaus waarschuwt: “geen ingrijpende verandering in Europa in de nabije toekomst”
We moeten geen naïeve optimisten zijn over het klimaatbeleid en de recente positieve signalen, vooral van president Trump, niet overschatten. Dat stelt Clintel-president Václav Klaus: “In de Europese Unie is niets veranderd. Wij, met een achtergrond in de sociale wetenschappen, kunnen ons niet voorstellen dat er in de nabije toekomst een ingrijpende verandering in Europa tot stand komt.” Klaus deed deze uitspraken in zijn toespraak tijdens de jaarvergadering van de Noorse Klimarealistene in Oslo, op 15 maart.






