Zelfs KNMI (!) nu tegen windturbines
Het KNMI heeft zich aangesloten bij een lange rij bezwaarmakers tegen de bouw van mega-windturbines.
Hoofddirecteur Maarten van Aalst van het KNMI heeft in een brief aan de gemeente zijn bezwaren duidelijk gemaakt. De komst van mega-windturbines in De Bilt verstoort namelijk onderzoek waarmee het KNMI bezig is.
Het AD belde met de gemeente en kreeg te horen dat het onderzoek makkelijk kan worden verplaatst naar een alternatieve locatie. Alleen, het KNMI is daarover niets gevraagd.
Behalve veel omwonenden en het KNMI keert ook het Universitair Medisch Centrum Utrecht zich tegen de plannen, vanwege de last die helikoptervluchten gaan krijgen.
meer nieuws
Geen bewijs dat extreme weersomstandigheden vaker voorkomen of intenser worden: (2) Droogte
In een serie artikelen over extreem weer onderzoekt natuurkundige Ralph B. Alexander of waarnemingen aantonen dat weersextremen steeds vaker voorkomen of intenser worden. In navolging van zijn vorige artikel over hittegolven, richt deze aflevering zich op droogte.
Het Great Barrier Reef heeft het weer voor elkaar: uitzonderlijk hoge koraalbedekking
De koraalbedekking in het Great Barrier Reef is nu even hoog of hoger dan op enig moment in de afgelopen 35 jaar, zo legde de Australische professor Peter Ridd onlangs uit.
De waarheid over bosbranden in Frankrijk: afgebrand areaal neemt niet toe
Het afgebrande areaal door bosbranden neemt in Frankrijk niet toe, zegt Roger Pielke Jr. Wel zijn er tegenwoordig meer dagen met brandgevaarlijk weer; maar zelfs een sterke reductie van CO2 zou nauwelijks verschil maken voor het toekomstige brandgevaar.






