Clintel dient formele klacht in
Stichting Clintel heeft een formele klacht ingediend bij de gemeente Brunssum over het handelen van burgemeester van der Rijt.
Volgens informatie die in handen is van Clintel overschreed burgemeester van der Rijt haar bevoegdheden, door een vertoning van de film Climate, the Movie in haar gemeente te verbieden.
‘Een overheid’, zegt Clintel-directeur Marcel Crok, ‘dient juist de vrijheid van meningsuiting te beschermen. Wat hier gebeurde kan echt niet. We willen dat de onderste steen boven komt, verwachten excuses en rekenen op volledige medewerking als we de film alsnog in Brunssum willen vertonen, met debat na. De burgemeester, haar college en haar gemeenteraad zijn daarbij van harte welkom.
Clintel cancelt niemand.’
meer nieuws
Doemscenario van het IPCC is dood, maar nog niet begraven
Eindelijk gaat het doemscenario van het IPCC de prullenbak in. De Volkskrant vond het nieuws belangrijk genoeg voor de voorpagina. Marcel Crok schreef al in 2018 dat het extreme scenario van het IPCC onhoudbaar was. De wetenschappelijke molens draaien echter traag en het duurde dus meer dan acht jaar voordat dit inzicht ook door de wetenschap erkend is.
“Diederik Samsom enorme kostenpost voor Nederland”
Geen naoorlogse politicus heeft Nederland meer schade berokkend dan Diederik Samsom, stelde Arnout Jaspers onlangs in een uitstekend artikel in Wynia's Week. Niet alleen ‘zijn’ stikstofbeleid maar ook zijn structurele verzet tegen kernenergie kost de Nederlandse burger miljarden.
Daling van energieproductie belangrijkste factor in Duitse CO2-reductie, niet zon en wind
De vermindering van de CO2-uitstoot in Duitsland met ongeveer 46% in de periode 2007–2023 was niet het gevolg van een simpele vervanging van steenkool door hernieuwbare energiebronnen. De daling werd voornamelijk veroorzaakt door een drastische afname van de totale geproduceerde energiehoeveelheid.







