Gemeente geeft toe: turbines veroorzaken overlast
In Azewijn komen vier of vijf mega-windturbines, en dat is voor de omwonenden een drama. Zegt de gemeente nu.
Wethouder Ingrid Wolsing (GroenLinks/PvdA) is in De Gelderlander helder: ‘De omwonenden zijn degenen die er straks dag en nacht last van hebben.’ Wolsing wil ze afkopen met geld, als ze zich verenigen in coöperaties. Doen ze dat niet, dan komen de mega-windturbines er trouwens toch.
‘Omdat het voor de buurt lastig kan zijn om bijvoorbeeld een coöperatie op te zetten, wil de gemeente Montferland een begeleider in dienst nemen. De kosten van zo’n begeleider worden geschat op 100.000 euro voor twee jaar.’
meer nieuws
Centrale banken zetten nog sterker in op klimaatregelgeving
De ECB heeft stilletjes haar ‘klimaatfactor’ uitgebreid. Dit is een achterhoedegevecht van een groene priesterkaste die voelt dat de grond onder haar voeten verschuift, maar zich er niet toe kan brengen het klimaatgeloof op te geven, aldus Tilak Doshi.
“Net Zero drijft de energiekosten op en ondermijnt het elektriciteitsnet”
De Britse energieanalist David Turver heeft een ongezouten beoordeling gegeven van het energiebeleid van het Verenigd Koninkrijk. Hij stelt dat het streven naar Net Zero elektriciteit steeds duurder maakt, de werking van het elektriciteitsnet bemoeilijkt en de conventionele energieopwekking ondermijnt.
Wereldwijde vergroening bereikt nieuw record
De wereldwijde vergroening, door CO2, heeft een nieuw record bereikt, zo blijkt uit recent onderzoek in Nature. Activisten weigeren ondertussen te accepteren dat de ‘klimaatnoodtoestand’ is uitgebleven, aldus Chris Morrison.






