Gemeente Tubbergen wil geen windturbines
Het gemeentebestuur van Tubbergen, in Twente, wil geen windmolens toestaan in Langeveen, een prachtig gelegen dorp nabij de Duitse grens.
Wethouder Frank Niens vreest dat als tegenstanders naar de rechter stappen, een streep door de plannen gaat. Hij vindt toch al dat de inwoners te weinig inspraak hebben.
Dat is een flinke tik op de neus voor Provinciale Staten van Overijssel. De verantwoordelijk gedeputeerde dreigde dwarsliggende gemeentes hard aan te pakken. Dat dreigement maakte in Tubbergen weinig indruk. Nu de rest van Nederland nog.
Lees het hele verhaal bij 1 Twente.
meer nieuws
Herinneringen aan een markante man: Fred Udo
Een markante man is op 15 februari van ons heen gegaan: Fred Udo, natuurkundige, zeiler, aktievoerder, klimaatskepticus, en veel meer. Als jarenlange vriend en buurman is het een voorrecht om hier iets over het kleurrijke leven van Fred te vertellen.
Correcte KNMI-correcties? Misschien zijn die zeven ‘teruggevonden’ hittegolven toch aan de zuinige kant
De recente homogenisatie 2.0 van de KNMI-hoofdstations bracht zeven eerder verdwenen hittegolven terug in de statistieken. Maar een nadere analyse roept de vraag op of deze correctie wel volledig recht doet aan de oorspronkelijke meetgegevens.
Ed Miliband is de laatste dwaas die nog achter Net Zero staat
Nu de Verenigde Staten belangrijke klimaatregelgeving heroverwegen, krijgt het strenge streven van Groot-Brittannië naar klimaatneutraliteit steeds meer aandacht. In dit commentaar stelt Matt Ridley dat eenzijdige decarbonisatie het risico met zich meebrengt dat het Verenigd Koninkrijk economisch geïsoleerd raakt, terwijl een groot deel van de wereld van koers verandert.






