Lezing Bert Weteringe op het Clintel Jubileumcongres
‘De impact van grootschalige energie-opwekking met windturbines’
Op 18 juni 2024 sprak Bert Weteringe op het jubileumcongres van Clintel over de impact van grootschalige energie-opwekking met windturbines. Dit is de registratie van zijn lezing.
Grote aantallen windturbines beïnvloeden het weer en klimaat. Maar niet alleen dat. In deze presentatie laat Bert Weteringe zien dat aan het wereldwijde windbeleid vele nadelen kleven: wij betalen via belastingen allemaal mee om de windindustrie in stand te houden, terwijl de bouw en exploitatie van windturbines leidt tot een enorme schade aan mens en natuur.
Bekijk de opname hier
meer nieuws
Kunnen de VS en India een ‘Big, Beautiful’ energieakkoord sluiten?
India heeft nooit serieus geloof gehecht aan de fantasie dat wind- en zonnetechnologie een industriële economie in stand kunnen houden. Een alliantie tussen de VS en India zou de corrupte klimaatlobby recht in het hart raken, zegt Vijay Jayaraj.
Oceaanverzuring – weer een nep-paniekverhaal dat maar niet wil verdwijnen
Het hele gedoe rond de ‘oceaanverzuring’ is niets meer dan een poging om in te spelen op het idee dat mensen het woord ‘zuur’ eng vinden, zegt Francis Menton.
Persoonlijk interview met ‘krijger’ Marcel Crok
In dit gesprek met psycholoog Huibrecht Boluijt voor Blckbx.tv komt niet alleen de klimaatwetenschap aan bod, maar ook de persoon achter Clintel-directeur Marcel Crok. Over de teloorgang van de wetenschap maar ook over persoonlijke drijfveren en emoties.






