Nederlandse windturbinebouwer failliet
De Hengelose windturbinebouwer DutchVentus heeft faillissement aangevraagd.
Het bedrijf streefde ernaar ‘om de ecologische voetafdruk te minimaliseren’. Klanten konden zelf hun stroom opwekken en werden ‘daarmee onafhankelijker van het stroomnet’.
Te weinig mensen hadden daar behoefte aan om het bedrijf in de zwarte cijfers te krijgen, meldt RTV Oost.
meer nieuws
Marcel Crok bij Holland Gold over eenzijdige klimaatberichtgeving en de macht van de groene lobby
In een uitgebreid gesprek bij Holland Gold bespreekt Clintel-directeur Marcel Crok het klimaatdebat, de desastreuze economische gevolgen van het Europese klimaatbeleid én de invloed van Amerikaanse miljardairs op de Europese klimaatlobby. Ook vertelt hij openhartig over de persoonlijke prijs die hij heeft betaald voor zijn kritische journalistieke werk.
Geen bewijs dat weersextremen vaker voorkomen of intenser worden: (1) Hittegolven
In een serie artikelen over extreme weersattributie onderzoekt natuurkundige Ralph B. Alexander of waarnemingen de bewering ondersteunen dat weersextremen steeds vaker voorkomen of intenser worden. Na zijn eerdere artikel over de methodologie achter attributiestudies richt hij zich nu op hittegolven en historische temperatuurdata.
Schandelijke ontbossing door absurde regels en miljardensubsidies
Europese subsidies voor biomassa leiden volgens energie-expert Maarten van Andel tot grootschalige ontbossing in onder meer Litouwen. Deze zomer reist Van Andel naar Litouwen om de gevolgen daarvan zelf te onderzoeken en vast te leggen.






