Tegenwind Echteld-Lienden steunt petitie tegen meer windturbines
De Actiegroep Tegenwind Echteld-Lienden heeft zich aangesloten bij de landelijke petitie tegen de komst van meer megaturbines. ‘Wij zijn niet de enigen met zorgen’, laat de groep weten in het AD.
De actiegroep verzet zich tegen de voorgenomen bouw van zeven megarturbines tussen Echteld en Lienden. Of die er ook echt gaan komen is nog niet zeker, de provincie Gelderland moet daar nog een besluit over nemen.
Op de website van de actiegroep valt te lezen dat de tiphoogte van de turbines 266 meter gaat bedragen.
Zorgen zijn er over ‘geluidsoverlast, gezondheidsproblemen, slaapstoornis en stress, laagfrequente geluidsgolven, waardedaling woning, slagschaduw, horizonvervuiling, lichtobstakels.’
meer nieuws
Hoe Europa zijn eigen energiezekerheid ondermijnde
Europa heeft in de afgelopen decennia bewust gekozen om kernenergie af te bouwen, maar die keuze blijkt nu verstrekkende gevolgen te hebben. Nieuwe analyses laten zien hoe een andere koers – met meer kernenergie – de energiezekerheid had kunnen versterken, de afhankelijkheid van import had kunnen verminderen en de CO2-uitstoot aanzienlijk had kunnen verlagen.
Energie-realisme van VS werpt zijn vruchten af in Iran-crisis
Het schrille contrast tussen de veerkracht van Amerika en de ineenstorting van Europa is een blijvende les. De nationale veiligheid mag niet afhankelijk zijn van de grillen van het weer of van de goedkeuring van klimaatactivisten in Europese hoofdsteden.
Baanbrekend nieuw artikel legt fundamentele tekortkomingen bloot in metingen warmte-inhoud oceanen
Een internationaal team van wetenschappers heeft aangetoond dat de belangrijkste maatstaf voor de opwarming van de aarde van het IPCC wetenschappelijk ‘niet-valide’ is.






