Tegenwind Echteld-Lienden steunt petitie tegen meer windturbines

De Actiegroep Tegenwind Echteld-Lienden heeft zich aangesloten bij de landelijke petitie tegen de komst van meer megaturbines. ‘Wij zijn niet de enigen met zorgen’, laat de groep weten in het AD.

Clintel Foundation
Datum: 7 agosto 2024

DEEL:

De actiegroep verzet zich tegen de voorgenomen bouw van zeven megarturbines tussen Echteld en Lienden. Of die er ook echt gaan komen is nog niet zeker, de provincie Gelderland moet daar nog een besluit over nemen.

Op de website van de actiegroep valt te lezen dat de tiphoogte van de turbines 266 meter gaat bedragen.

Zorgen zijn er over ‘geluidsoverlast, gezondheidsproblemen, slaapstoornis en stress, laagfrequente geluidsgolven, waardedaling woning, slagschaduw, horizonvervuiling, lichtobstakels.’

DEEL DIT ARTIKEL:


Climate Intelligence Clintel

meer nieuws

Weet Stientje van Veldhoven wel dat de vraag naar elektriciteit niet groeit?

Het lijkt heel langzaam door te dringen in de media dat de stroomvraag in Nederland helemaal niet groeit. En dat dit dus níet de oorzaak is van mogelijke stroomtekorten in de toekomst (en ook netcongestie). Energie-expert Maarten van Andel schrijft erover in een recent artikel in Wynia’s Week.

Klimaatwaakhond Clintel is harder nodig dan ooit

In een goedgevulde zaal in Antropia lichtte directeur Marcel Crok op maandag 15 juni onder meer de toekomstplannen van Clintel toe. Met actuele onderwerpen als het officieel (maar nog niet in de praktijk) schrappen van de ergste klimaatdoemscenario’s, netcongestie, de vermenging van klimaat met de financiële wereld en nieuwe rechtszaken, is klimaatwaakhond Clintel harder nodig dan ooit.

19 juni 2026|Categories: Nieuws|Tags: , , , , , |
By |2025-11-30T12:45:24+01:007 augustus 2024|Reacties uitgeschakeld voor Tegenwind Echteld-Lienden steunt petitie tegen meer windturbines
Go to Top