Hoogleraar: Burgemeester zat fout bij verbod Climate, the movie
De Brunssumse burgemeester Van der Rijt had vertoning van de film Climate, the movie nooit mogen verbieden. Dat betoogt Raymond Schlössels, hoogleraar bestuursrecht aan de Maastricht University, in dagblad De Limburger.
De krant publiceerde een reconstructie van de affaire rond de vertoning van de film in Limburg. De Hoge Raad bepaalde eerder dat een overheid zich in het privaatrecht, zoals bijvoorbeeld bij de verhuur van een zaal voor het vertonen van een film, aan de grondrechten moet houden. ‘Inhoudelijke bemoeienis met meningsuitingen vooraf is in strijd met het censuurverbod’, zegt Schlössels. ‘Mij lijkt dat de gemeente hier te ver gaat.’
meer nieuws
Centrale banken zetten nog sterker in op klimaatregelgeving
De ECB heeft stilletjes haar ‘klimaatfactor’ uitgebreid. Dit is een achterhoedegevecht van een groene priesterkaste die voelt dat de grond onder haar voeten verschuift, maar zich er niet toe kan brengen het klimaatgeloof op te geven, aldus Tilak Doshi.
“Net Zero drijft de energiekosten op en ondermijnt het elektriciteitsnet”
De Britse energieanalist David Turver heeft een ongezouten beoordeling gegeven van het energiebeleid van het Verenigd Koninkrijk. Hij stelt dat het streven naar Net Zero elektriciteit steeds duurder maakt, de werking van het elektriciteitsnet bemoeilijkt en de conventionele energieopwekking ondermijnt.
Wereldwijde vergroening bereikt nieuw record
De wereldwijde vergroening, door CO2, heeft een nieuw record bereikt, zo blijkt uit recent onderzoek in Nature. Activisten weigeren ondertussen te accepteren dat de ‘klimaatnoodtoestand’ is uitgebleven, aldus Chris Morrison.






