Lezing Marcel Crok op het Clintel Jubileumcongres

‘Zal het klimaatdebat in de rechtszaal beslecht worden?

Tijdens het Jubileumcongres van Clintel op 18 juni 2024 hield mede-oprichter Marcel Crok een lezing over klimaatzaken in de rechtszaal. Dit is de registratie van zijn lezing.

Clintel Foundation
Datum: 24 juli 2024

DEEL:

Marcel Crok

Na de uitspraak van de Hoge Raad in de Urgenda-klimaatzaak (Urgenda won van de staat) schoten de klimaatrechtszaken wereldwijd als paddenstoelen uit de grond. Er lopen momenteel wereldwijd naar schatting meer dan 2000 klimaatrechtszaken. De eerste grote overwinning van de klimaatbeweging was de overwinning van Stichting Urgenda in een mitigatiezaak tegen de Nederlandse overheid, die uiteindelijk door de Hoge Raad werd beslist. Een soortgelijke zaak volgde in Duitsland. Op basis van het succes in de Urgenda-zaak heeft Milieudefensie nu de strijd aangebonden met Shell en in eerste aanleg ook gewonnen. Clintel heeft tijdens het hoger beroep verzocht om te interveniëren in de Shell-zaak. Hoewel Clintel ontvankelijk werd verklaard, werd haar verzoek om technische redenen toch afgewezen. Bij een volgende zaak tussen Milieudefensie en ING zal Clintel opnieuw proberen tussen te komen.

Marcel Crok, directeur en mede-oprichter van Clintel, blikt in deze lezing eerst terug op vijf jaar Clintel en houdt aansluitend een pleidooi voor inmenging door Clintel in prominente klimaatrechtszaken als die van Milieudefensie.

Bekijk deze opname hier

DEEL DIT ARTIKEL:

Climate Intelligence Clintel

meer nieuws

Het Energie-Armageddon van Europa

De hooghartige Europese heersende klasse, die inzette op een toekomst met onbetrouwbare wind- en zonne-energie, ontdekt nu de grenzen van haar eigen propaganda. Maar het Europese Armageddon is niet louter een energiecrisis. Het is het moment waarop de naoorlogse geopolitieke illusie ten einde komt — en de echte multipolaire wereld, koud, hard en meedogenloos, begint, aldus Tilak Doshi.

8 april 2026|Categories: Nieuws|Tags: , , |

Hoe Horst aan de Maas windreuzen tegenhoudt

De gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart hebben de discussie over windreuzen in Horst aan de Maas weer op scherp gezet: voors en tegens in de raad zijn aan elkaar gewaagd. Bij een stemming wordt het kantje-boord, weten de leden van de stichting Tegenwind Horst aan de Maas. Dit strijdbare collectief heeft vooralsnog alle plannen getorpedeerd. Haar aanpak werkt als een magneet op veel bewoners.

6 april 2026|Categories: Nieuws|Tags: , , , , |
By |2025-11-30T12:45:25+01:0024 juli 2024|Reacties uitgeschakeld voor Lezing Marcel Crok op het Clintel Jubileumcongres
Go to Top