Vught wil ‘pas op de plaats’ windturbines

Inwoners en natuurclubs willen dat Vught een ‘pas op de plaats’  maakt met de plannen voor nieuwe mega-windturbines en zonnevelden.

Clintel Foundation
Datum: 3 september 2024

DEEL:

‘Vught beschikt over een bijzonder en relatief ongerept landschap, dat deel uitmaakt van Nationaal Landschap Het Groene Woud met twee Natura2000-gebieden, landgoederen, bos- en heidegebieden, een weidevogelgebied en agrarisch cultuurland’, schrijft het Brabants Dagblad.

Windturbines en zonnevelden passen daar niet, vinden Brabants Landschap, de Brabantse Milieufederatie, Eendenkooi Gement, IVN/Natuur- en Milieugroep Vught en Natuurmonumenten. Ze roepen de gemeenteraad op tot een pas op de plaats.

Bewonersgroep Vught Turbine Vrij verzamelde duizend handtekeningen onder een petitie die hetzelfde bepleit.

Op 12 september beslist de gemeenteraad, die verdeeld is over de plannen. D66 wil ondanks de kritische geluiden uit de gemeente ‘op volle snelheid doorgaan, elke vertraging is te kostbaar en ontolereerbaar.’

DEEL DIT ARTIKEL:

Climate Intelligence Clintel

meer nieuws

“De mensheid moet luisteren naar de wetten van de natuurkunde”

In een recente podcast van Tom Nelson leverde de voormalige Britse ondernemer Ed Hoskins gedetailleerde kritiek op de Europese transitie naar hernieuwbare energie. Zijn belangrijkste boodschap is dat het energiebeleid gebaseerd moet zijn op meetbare prestaties en technische berekeningen in plaats van op politieke beloften.

“We zijn op JACHT naar Pielke”

Roger Pielke Jr. blikt in dit artikel terug op hoe klimaatfanaten hebben geprobeerd de carrières van ‘inconvenient’ wetenschappers te saboteren. Op uitnodiging van Clintel spreekt Roger Pielke Jr. morgen, zondag 11 oktober, vanaf 14.00 uur in Antropia in Driebergen. Bestel nu uw tickets voor de uitgebreide lezingen.

Theo Wolters op EIKE-conferentie: “Niemand weet hoe het klimaat werkt”

De Nederlandse ingenieur, ondernemer en klimaatonderzoeker Theo Wolters greep zijn presentatie op het EIKE-congres aan om een van de centrale aannames van het huidige klimaatbeleid ter discussie te stellen: dat de wetenschap onomstotelijk heeft aangetoond dat CO2-uitstoot door de mens verantwoordelijk is voor de recente opwarming en dat deze opwarming potentieel catastrofaal is.

By |2025-11-30T12:42:39+01:003 september 2024|Reacties uitgeschakeld voor Vught wil ‘pas op de plaats’ windturbines
Go to Top