Project alternatieve energie ‘niet haalbaar’

Een overvol elektriciteitsnet en een veranderend politiek klimaat worden als reden aangevoerd voor het stoppen van een wind- en zonproject bij Thesinge, oostelijk van de stad Groningen.

Clintel Foundation
Datum: 2 september 2024

DEEL:

De beoogde uitbaters houden vol dat het geen definitief einde betekent voor hun plannen voor windturbines of zon, maar hebben die wel in de koelkast gezet.

In de herfst van vorig jaar, meldt OOG TV, werden de eerste stappen gezet voor een verkennend onderzoek naar de mogelijkheden en de haalbaarheid van het plan:

‘Daaruit blijkt nu dat de kans op het slagen van het project behoorlijk verkleind is door problemen bij de netbeheerder en de kosten in relatie tot de financieringsmogelijkheden. Het besluit om voorlopig te stoppen is mede genomen op advies van de gemeente Groningen.’

DEEL DIT ARTIKEL:

Climate Intelligence Clintel

meer nieuws

Duitslands nucleaire ‘bekentenis’ is een barst voor Net Zero

Wanneer de volgende langdurige koudegolf, droogte of piek in de vraag toeslaat, zal de zwakte van de anti-fossiele benadering tot uiting komen: in hogere rekeningen, stroomonderbrekingen en publieke woede. De politieke klasse kan de realiteit niet eeuwig blijven ontwijken, zegt Vijay Jayaraj.

’s Werelds Belangrijkste Wetenschappelijke Adviescommissie

Het groepje wetenschappers dat de wereldwijde klimaatscenario’s bepaalt, is zeer klein. De invloed is sterk geconcentreerd bij slechts twee instellingen: het  International Institute for Applied Systems Analysis (IIASA) in Oostenrijk en het Potsdam Institute for Climate Impact Research (PIK) in Duitsland, toont Roger Pielke Jr. aan. En dat is nog maar één aspect van de obscure wijze waarop de scenario’s worden vastgesteld.

13 mei 2026|Categories: Nieuws|Tags: , , , , , |
By |2025-11-30T12:42:39+01:002 september 2024|Reacties uitgeschakeld voor Project alternatieve energie ‘niet haalbaar’
Go to Top