College Groningen struikelt over mega-windturbines
Het college van Gedeputeerde Staten met BBB, PvdA, ChristenUnie en Groninger Belang is gevallen over het windturbinebeleid.
Dat meldt RTV Noord. De coalitie kon het niet eens worden over de bouw van nieuwe mega-windturbines bij de Eemshaven, aan de kust van de Waddenzee, een beschermd natuurgebied.
Binnen de coalitie werd verdeeld gestemd over de kwestie. BBB en een deel van de fractie van Groninger Belang zien niks in het plan. ChristenUnie en PvdA stemden wel voor. Daardoor kan de aanleg gewoon doorgaan.
meer nieuws
Veel meer sterfgevallen door kou dan door hitte: 12 tegen 1
Uit een nieuw artikel over de VS blijkt dat koud weer een veel grotere bijdrage levert aan sterfte dan hitte, en dat sociale kwetsbaarheid hierbij een belangrijke rol speelt.
De bittere les van de Straat van Hormuz voor de Europese Unie
In mei 2023 verklaarde Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, dat het op fossiele brandstoffen gebaseerde groeimodel ‘simpelweg achterhaald’ is. De gedeeltelijke blokkade van de Straat van Hormuz legt de ironie van die uitspraak op schrijnende wijze bloot, aldus Samuel Furfari.
Nog een reden waarom wind- en zonne-energie nooit zullen werken
Het idee dat wind- en zonne-energie fossiele brandstoffen gemakkelijk kunnen vervangen, klinkt aantrekkelijk. Maar achter dit optimistische verhaal gaan complexe technische uitdagingen schuil, zoals de variabele aard van deze energiebronnen, de stabiliteit van het elektriciteitsnet en de cruciale rol van synchronisatie en inertie (traagheid) bij het handhaven van een betrouwbaar elektriciteitssysteem, concludeert Francis Menton na een indrukwekkende presentatie van Kathryn Porter.






