Wel of geen megawindturbines en zo ja, hoe dan?
Iedereen mag reageren op enquête gemeente Haarlemmermeer, schrijft het Haarlems Dagblad.
Voor- en tegenstanders van de bouw van mega-windturbines in Haarlemmermeer-Zuid roepen op om de gemeentelijke peiling over dit grote energieproject vooral in te vullen. Halverwege de zes weken dat de enquête kan worden ingevuld, zijn er pas zo’n 1100 reacties binnengekomen.
meer nieuws
Hoe Europa zijn eigen energiezekerheid ondermijnde
Europa heeft in de afgelopen decennia bewust gekozen om kernenergie af te bouwen, maar die keuze blijkt nu verstrekkende gevolgen te hebben. Nieuwe analyses laten zien hoe een andere koers – met meer kernenergie – de energiezekerheid had kunnen versterken, de afhankelijkheid van import had kunnen verminderen en de CO2-uitstoot aanzienlijk had kunnen verlagen.
Energie-realisme van VS werpt zijn vruchten af in Iran-crisis
Het schrille contrast tussen de veerkracht van Amerika en de ineenstorting van Europa is een blijvende les. De nationale veiligheid mag niet afhankelijk zijn van de grillen van het weer of van de goedkeuring van klimaatactivisten in Europese hoofdsteden.
Baanbrekend nieuw artikel legt fundamentele tekortkomingen bloot in metingen warmte-inhoud oceanen
Een internationaal team van wetenschappers heeft aangetoond dat de belangrijkste maatstaf voor de opwarming van de aarde van het IPCC wetenschappelijk ‘niet-valide’ is.






